| Brand Name: | Welons |
| Model Number: | Custom |
| MOQ: | 100 pcs |
| Price: | USD 30-300 /pcs |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 500000 pcs per year |
| Specification | Value |
|---|---|
| Rated Energy | 10.24kWh |
| Rated Voltage | 51.2V |
| Rated Capacity | 200Ah |
| Max Charging Current | 100A |
| Cell Model | 3.2V 100Ah |
| Protection Level | IP51 |
| Working Temperature | -20℃~60℃ |
| Specification | Value |
|---|---|
| Rated Output Power | 5000W |
| Output Voltage | 220/230/240V |
| Output Frequency | 50/60Hz |
| Output Total Distortion | <3% |
| Max Conversion Efficiency | 93.6% |
| MPPT Efficiency | 99.9% |