| Model Number: | Custom |
| MOQ: | 100 pcs |
| Price: | USD 30-300 /pcs |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 500000 pcs per year |
This 10kWh stackable energy storage system uses premium Grade A LiFePO4 cells with 6000+ deep cycles for long-lasting performance. Its 2-layer modular, mobile design supports plug-and-play installation and easy expansion, saving valuable indoor space. With high 100A charge/discharge current, comprehensive safety protections, real-time monitoring and international certifications, it is perfect for solar energy storage systems, and comes with CAN2.0/RS485 interfaces for seamless system integration.
| Nominal Voltage | 51.2V |
| Nominal Capacity | 200Ah @ 0.2C |
| Energy | 10.24 kWh |
| Max Charge/Discharge Current | 100A / 100A |
| Cell | 3.2V 100Ah, 16S1P |
| Protection Level | IP51 |
| Dimension | 610*440*440 |
| Weight | 111kg |