| Brand Name: | Welons |
| Model Number: | Custom |
| MOQ: | 100 pcs |
| Price: | USD 30-300 /pcs |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 500000 pcs per year |
This 800W N-Type bifacial double-glass solar panel delivers high efficiency with multi-busbar technology. It reduces hot spot loss, resists PID, and withstands 2400Pa wind and 5400Pa snow loads. Built durable against salt mist and ammonia, it ensures reliable performance in harsh outdoor conditions.
| Maximum Power | 800W |
| Maximum Power Voltage | 42.49V |
| Maximum Power Current | 18.83A |
| Open-circuit Voltage | 49.64V |
| Short-circuit Current | 19.75A |
| IP Rating | IP 68 |
| Weight | 37.8kg |