| Brand Name: | Welons |
| Model Number: | Custom |
| MOQ: | 100 pcs |
| Price: | USD 30-300 /pcs |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 500000 pcs per year |
600W Monocrystalline Solar Panel N-Type Mono-Crystalline FCC Certified Panel
This 600W N‑type monocrystalline solar panel is compact and reliable, equipped with Grade A+ cells reaching 23.4% conversion efficiency. It provides stable daily power output and a 25‑year service life. Adopting 182/210 half‑cell bifacial technology for maximum space usage. IP65 waterproof and all‑weather resistant, with FCC, TUV, IEC, CE, CQC certifications. Adequate stock is available for wholesale.
| Maximum Power | 600W |
| Open Circuit Voltage | 51.58 |
| Short Circuit Current | 14.79 |
| Maximum Power Voltage | 42.97 |
| Maximum Power Current | 13.96 |
| Module Efficiency | 23.2% |
| Number Of Cells | 144 |
| Output Wire | 4.0m㎡, Length: 300mm |
| Weight | 31.5kg |