| Brand Name: | welons |
| Model Number: | Custom |
| MOQ: | 100 pcs |
| Price: | USD 30-300 /pcs |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 500000 pcs per year |
This flexible solar penal is designed for multiple use, with high-efficiency monocrystalline cells, we can ensure a outstanding 25-year lifespan.
The panels are enforced to face heavy outdoor use, They can perform perfectly in rainy and snowy weather. And We use new technique to improve conversion efficiency.
| Parameter | Details |
|---|---|
| Cell Type | Monocrystalline |
| Max Power | 180W |
| Weight | 3.83Kg/Pcs |
| Maximum Voltage | 20.0V |
| Maximum Current | 9.0A |
| Junction Box | 3-part, IP68 Protection Rating |
| Cable | 4.0mm², (+) 280mm / (-) 280mm (Customizable) |