| Brand Name: | Welons |
| Model Number: | Custom |
| MOQ: | 100 pcs |
| Price: | USD 30-300 /pcs |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 500000 pcs per year |
350W Monocrystalline Solar Panel N-Type Mono-Crystalline FCC Certified Panel
This 350W N‑type monocrystalline solar panel is compact and reliable, equipped with Grade A+ cells reaching 20.8% conversion efficiency. It provides stable daily power output and a 25‑year service life. Adopting 182/210 half‑cell bifacial technology for maximum space usage. IP65 waterproof and all‑weather resistant, with FCC, TUV, IEC, CE, CQC certifications. Adequate stock is available for wholesale.
| Rated Power | 350W |
| Number of Cells | 60 |
| Open Circuit Voltage (Voc) | 40.3V |
| Short Circuit Current (Isc) | 10.6A |
| Maximum Power Point Current (Imp) | 8.38A |
| Service Life | 30 Years |
| Weight | 18.8kg |
| Product Dimensions | 1679×1015×30mm |