| Brand Name: | Welons |
| Model Number: | Custom |
| MOQ: | 100 pcs |
| Price: | USD 30-300 /pcs |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 500000 pcs per year |
| Rated Energy | 5.12kWh |
| Rated Voltage | 51.2V |
| Rated Capacity | 100Ah |
| Max Charge | 100A |
| Cell Type | 3.2V 100Ah |
| Protection Grade | IP51 |
| Dimensions | 610*440*505mm |
| Weight | 79.9kg |
| Operating Temp | 20℃~60℃ |
| Rated Output Power | 5kW |
| Output Voltage | 220/230/240V |
| Output Frequency | 50/60Hz |
| Max Conversion Efficiency | 93.6% |
| MPPT Efficiency | 99.9% |
| Protections | Overcurrent/Short Circuit/Overvoltage/Remote Shutdown |
| Inverter Dimensions | 610*440*225mm |
| Gross Weight | 21.5kg |