| Brand Name: | Welons |
| Model Number: | Custom |
| MOQ: | 100 pcs |
| Price: | USD 30-300 /pcs |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 500000 pcs per year |
This foldable solar panel combines high conversion efficiency, rugged durability,and it's been specially designed for high portablity.Robust ETFE laminated surfaces and durable plates protect the panel from rain;snow;and hail.ideal for camping, hiking, RV, off‑grid living, and emergency backup.
| Parameter | Details |
|---|---|
| Max Power | 200W |
| Cell Efficiency | 23.5% |
| Maximum Power Point Voltage | 18V |
| Weight | 4.6Kg |
| Frame | 900D Nylon |
| Expanded Dimension | 1230*560*10mm |
| Cable Length | Maximum 11m (Customizable) |
![]()
![]()
![]()
![]()