| Brand Name: | Welons |
| Model Number: | Custom |
| MOQ: | 100 pcs |
| Price: | USD 30-300 /pcs |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 500000 pcs per year |
Power reserve solutions featuring unique high-density battery cells and large capacity design, making it an ideal choice to meet household energy needs. This wall-mounted home energy storage system adopts advanced battery technology and delivers outstanding performance.
Whether dealing with sudden power outages or serving as an energy storage device for solar power generation systems, it reliably provides continuous and stable power support.
| Parameter | Details |
|---|---|
| Rated Capacity | 200AH |
| Rated Voltage | 51.2V |
| Rated Power | 10240W |
| Charging Voltage | 58.4V |
| Discharging Voltage | 40V |
| Operating Temperature | Charge: 0~50℃ / Discharge: -20~60℃ |
| IP Rating | IP55 |