| Brand Name: | Welons |
| Model Number: | Custom |
| MOQ: | 100 pcs |
| Price: | USD 30-300 /pcs |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 500000 pcs per year |
| Parameter | Details |
|---|---|
| Rated Power | 1500W |
| Voltage | 230V |
| Maximum Input Current of PV | 27A |
| Frequency Range | 50Hz-60Hz |
| Efficiency (Peak) PV to INV | 97% |
| Efficiency (Peak) Battery to INV | 94% |
| Maximum Efficiency | 98% |
| Municipal Electricity | 80A |