| Brand Name: | welons |
| Model Number: | Custom |
| MOQ: | 100 pcs |
| Price: | USD 30-300 /pcs |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 500000 pcs per year |
| Parameter | Details |
|---|---|
| Cell Type | Monocrystalline (182mm Multi-Busbar) |
| Module Dimension | 1724×1134×35mm |
| Weight | 20.9KG ±3% |
| Structure | 3.2mm High-Transmittance AR Coated Tempered Glass + EVA Film + White Backsheet |
| Frame | Anodized Aluminum Alloy |
| Junction Box | 3-part, IP68 Protection Rating |
| Cable | 4.0mm², (+) 280mm / (-) 280mm (Customizable) |
| Connector | Original MC4 / MC4 Compatible |
| Mechanical Load | Front 5400Pa / Rear 2400Pa (Static Pressure) |
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()